חיפוש

הגשת דוחות מס אמריקאים – ככה תעשו זאת נכון

גל אזרח אמריקאי, או שמנהל בה פעילות עסקית, בין אם מתגורר בה ובין אם לא, יהיה מחויב בהגשה של דוחות מס לרשות המיסים הפדראלית. ישנם מקרים שגם יהיו חייבים לדווח לרשויות מיסים של מדינות ספציפיות בארה״ב. אז איך מגישים את הדוחות? ואיך עושים את זה בצורה נכונה?

 

מי מחויב להגיש דוח מס אמריקאי

גם לשכירים וגם לעצמאים יש חובת דיווח. לשכירים ישנם קריטריונים שונים שמבוססים על גיל ומצב משפחתם קובעים את רמת ההכנסה שלהם שתהיה מחויבת בדיווח לרשויות המיסים האמריקאים. ישנם עצמאים שחיים בישראל, שהרוויחי באותה שנה וקוזז להם שכורים גדולים, וגם עליהם לדווח לרשויות המס האמריקאים.

 

הנה כמה דברים שצריך לדעת

חובה של הדיווח לרשויות על ההכנסה שלכם, לא אומרת בהכרח שיכול עליכם מס. יתכן ולא ידרש ממכם גם תשלום כלל. אם לומר את האמת, ברוב המקרים לא תהיה חובת מס. אך כן יש חובת דיווח ועליכם לדווח על ההכנסות. ההמלצה שלנו היא לעשות את זה במועד המתאים ובצורה נכונה.

אזרחים אמריקאים שחיים בישראל לא מודעים לכך אפילו שלא שילמו מיסים לרשויות אמריקאיות מעולם, וייתכן והם יהיו זכאים להחזרי מס לפי קריטריונים מסוימים.

בין ישראל לבין ארצות הברית יש אמנה שמונעת מיסוי כפול. כך שכל מס שישולם בישראל יקוזז מול מיסים שאזרח אמריקאי יהיה חייב לממשלה אמריקאית.

 

דוח FBAR

מלבד הדוח השנתי המוגש לרשויות המס, טופס מספר 1040, ישנם אזרחים אמריקאים שגרים בישראל והם יהיה מחויבים בהגשה של טופס נוסף אל משרד האוצר האמריקאי FBAR. עליהם יהיה לדווח על חשבונות בנק זרים. תהיה חובה למלא טופס זה וגם ניתן למלא אותו באופן אלקטרוני. זאת חובה שחלה על כל אזרח ארצות הברית והוא מחזיק ברשותו מעל 10,000 $ בסך כל החשבונות הבנק שלו משנה שעברה.

 

הכי טוב ביחד

תהליך הגשה של דוחות FBAR יכול להיות תהליך מורכב. במקרה ולא תדווחו נכון או בזמן, זה יכול לגרור חובות, עונשים ובעיקר השלכות לא נעימות. עם הצד השלילי, כאשר תדעו אילו זכויות מגיעות לכם, תוכלו לדעת מה לדרוש. ייתכן ויש להם זכויות רבות שאינן ידועות לכם ותוכלו לגלות אותן בעזרת ייעוץ מס אמריקאי מקצועי. ידע זה כוח, למידע על מיסוי אמריקאי והחזרים היוועצו איתנו ונשמח לעזור לכם בכל נושא.

 

לסיכום

שיטות המיסוי בארצות הברית יכולות להיות מסובכות עבור אנשים מסוימים. אזרחים אמריקאים שאינם חיים בארצות הברית, מחויבים מדיווח לרשויות המיסים בארצות הברית. בכדי לדעת אם אתם מחויבים בדיווח, איך מדווחים ומה סדר הפעולות הנכון – מומלץ להיוועץ ליועץ מס אמריקאי. נושא זה יכול להיות עמוס בבירוקרטיות רבות, ואנשים רבים אינם מבינים מה עליהם לעשות. לכן, תמיד מומלץ לא לעשות את זה התהליך הזה ביחד עם יועץ מס אמריקאי ולא לבדכם.

מסמכי מיסים ועליהם מונחים עט אפור, מחשבון ודף עליו כתוב מיסים באנגלית
מסמכי מיסים ועליהם מונחים עט אפור, מחשבון ודף עליו כתוב מיסים באנגלית

אולי תאהבו גם את