חיפוש

התליית רישיון נהיגה

נהיגה על הכביש דורשת אחריות רבה, שכן כל טעות ולו הקטנה ביותר עלולה להיגמר בקיפוח חיים של חפים מפשע. אי לכך ישנם מצבים בהם הרישיון של נהג מסוים נלקח ממנו ויוחזר לו בתנאי מסוים, המצב הזה נקרא התליה. עוד על התליה תמצאו במאמר

 

מה זה התלית רישיון נהיגה?

התלית רישיון הנהיגה שהו מצב בו נהג מסוים לא רשאי יותר לנהוג על הכביש עד שיעמוד בתנאים שהציבו לו. כלומר, שלילת הרישיון היא לא לתקופה בלתי מוגבלת, אלא שהרישיון יוחזר לו לאחר שיעמוד בתנאים. תנאי נפוץ, לדוגמה, הוא מעבר קורס ריענון נהיגה. לאחר רישום לקורס, יוכל לקבל הנהג את רישיונו בחזרה ולעלות על הכביש.

 

אילו מצבים יביאו אתכם להתליית רישיון הנהיגה שלכם?

התלית רישיון הנהיגה נפוצה במצבים כמו צבירת נקודות רבות על עבירות תעבורה. צבירת יותר מ12 נקודות, תוריד את הנהג מהכביש עד שיעמוד בתנאים שהוצבו לו. גם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פעמים רבות מוצא סיבות להתלות את הרישיון, מצבים רפואיים של נהגים מסוימים או נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים יכולה לגרום להתליית הרישיון.

 

איך אפשר להיחלץ מהמצב?

על מנת לבטל את ההתליה ניתן לפעול במספר דרכים. ראשית, אפשר פשוט לעמוד בתנאים אשר הוצבו לנהג כמו רישום לקורס נהיגה מונעת ובזאת לסיים את סיפור ההתליה ולחזור לכביש זהירים יותר. שנית, ניתן לפנות אל עורך דין עבירות תנועה ולהתייעץ איתו, שכן ישנם מצבים רפואיים שדורשים התליה וישנם מצבים רפואיים שאינם דורשים זאת. עורך דין לדיני תעבורה יוכל לעזור במקרה והרישיון הותלה שלא באופן מוצדק.

 

מה קורה אם נתפסתי נוהג בזמן התלית הרישיון שלי?

במידה ונהג אשר רישיונו הותלה מחליט בכל זאת לעלות על הכביש, עוד בטרם עמד בתנאים או הסדיר את המצב בדרך אחרת, העונשים הצפויים בחוק עלולים להיות מאד חמורים. העונש יכול לנוע החל מקנס כספי ותוספת נקודות וכלה במאסר בפועל ושלילת רישיון לתקופות ארוכות הרבה יותר.

מיותר לציין כי עבירות תנועה יכולות תמיד להסתיים בקטסטרופות ובקיפוח חיים, וכשזה נעשה ללא רישיון בתוקף, המצב סבוך הרבה יותר, הן מבחינת ביטוח והן מבחינת העונשים הצפויים בחוק. במקרים כאלה מומלץ להתייעץ באופן מידי עם עורך דין המתמחה בדיני תעבורה שיוכל לגרום להפחתה בעונש בנסיבות מסוימות.

 

איך אפשר לקבל יעוץ מקצועי המתאים למצב?

בכל מצב יכול אדם לייצג את עצמו, בין אם מדובר בהגשת ערעור על גזירה מסוימת ובין אם מדובר בייצוג עצמי בבית משפט. אך במצבים סבוכים, תמיד כדאי להתייעץ עם איש מקצוע שמבין ברזי החוק ובאותיות הקטנות והסעיפים הפחות מוכרים. במקרה הספציפי כאן, מדובר בעורך דין המתמחה בדיני תעבורה. תמיד כדאי לבדוק המלצות אודותיו וכי יש לו ההסמכות המתאימות.

עבירות תנועה

אולי תאהבו גם את

מתי צריך לפנות לעו"ד קריפטו?

בעולם של מטבעות קריפטוגרפיים המתפתח במהירות, ההבנה מתי לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה הופכת חשובה יותר ויותר. קריפטו, מטבע דיגיטלי או וירטואלי המשתמש בהצפנה

קראו עוד »
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו

מטבעות קריפטו הופיעו ככוח משבש בנוף הפיננסי העולמי, המציע עסקאות מבוזרות ומאובטחות ללא צורך במתווכים. ביטקוין, Ethereum ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים צברו פופולריות משמעותית, ומשכו משקיעים

קראו עוד »