חיפוש

מצאתם כינים בשערות של ילדכם – כך תפעלו

אם יש סיוט גדול ביותר שכל ההורים מפחדים ממנו, זה כמובן נושא הכינים.

בלי שנשים לב, פתאום, בבת אחת יתחילו לדבר על העניין הזה במעון, בגן הילדים ואפילו בבית הספר.

שוב הכינה נחמה הגיעה לבקר וכולנו נלחצים: מה עושים בנידון ואיך מטפלים בבעיה כמה שיותר מהר?

 

בודקים היטב את השטח

עוד לפני שאתם מתחילים לראות אינספור מאמרים בנושא של הדברה נגד כינים, צריך פשוט לבדוק את השטח. האם באמת יש לבן שלכם כינים? האם מדובר על ביצי כינים? או שאולי סתם על לכלוכים כאלה ואחרים שיש לו על קרקפת הראש? כמו כן, אל תשכחו שממש כפי שלכל אחד מאתנו יש נטייה ורגישות לדברים אחרים, כך קורה גם לגבי הכינים. משמעות הדברים היא שאפילו אם כל הילדים מסביב לבן שלכם מלאים בכינים, זה לא אומר אוטומטית שזה יהיה המצב גם אצלו ולכן חשוב לעשות בדיקה מעמיקה תחילה.

 

מדוע חשוב להדביר גם את הבית?

מה שהרבה פעמים הורים מפספסים בכל מה שנוגע לטיפול בכינים, זה שיש טעם להדביר לא רק את ראש הילד עם החומרים הכי טובים שיש, אלא גם את הבית עצמו. אומנם זה נכון שרצוי מאוד להימנע משימוש בחומרי הדברה כימיים שעלולים לסכן את בני הבית ואת חיות המחמד, אך מצד שני, בהחלט יש מקום לעשות הדברה רצינית. בכל אותם המקומות שעליהם הילדים מניחים את הראש עלולות למעשה להימצא כינים, כי מהשיער הרבה פעמים הן עלולות לעבור לרהיטים, לכריות ועוד. למעשה, כאשר מדברים על הדברת כינים מבחינת הבית עצמו ועל הניקיון, אנחנו מציעים לכם לנקות את:

  1. השטיחים
  2. הרהיטים המרופדים
  3. המצעים
  4. הביגוד וכדומה

 

למשל, אם הילד רוכב על אופניים, הרי שאפילו הקסדה שלו עלולה לכלול כינים, כי היא באה במגע ישיר עם הראש ועם השיער. לכן חשוב כל כך לבצע הדברה, ואם מדובר על חומרי הדברה ירוקים, מה טוב.

 

באיזה חומר הדברה כדאי להשתמש לניקוי הראש עצמו?

כמובן שאפשר להבין מדוע אתם בדילמה לגבי העניין הזה, כי הרי יש היום חומרי הדברה שונים ומגוונים. לכן נשאלת השאלה: איזה חומר הדברה יכול להיות טוב כנגד כינים? מה, מצד אחד, יעשה את העבודה, אך מצד שני לא יפגע בבריאות הילד? חשוב מאוד לבדוק באיזה חומרי הדברה אתם בוחרים ובהחלט רצוי גם לקרוא חוות דעת שונות. כך תוכלו לדעת שאתם מקבלים החלטה נכונה ושבסופו של דבר, כאשר ההדברה תסתיים, הראש של הילד באמת יהיה נקי. אל תשכחו שהכינים מתרבות בקצב מסחרר ולכן, אם עשיתם לילד בדיקה וגיליתם שיש לו כינים, רצוי מאוד להגיב לעניין הזה כמה שיותר מהר. כך יהיה לכם קל יותר למגר את הבעיה ולכן לא כדאי לדחות את הטיפול בעניין.

 

ראש

אולי תאהבו גם את