חיפוש

נכות ילדים – מדריך מקוצר

נכות של ילדים כרוכה בטיפול מסיבי ובהוצאות רפואיות רבות במיוחד שמדובר על ליקויים קשים. הביטוח הלאומי מעניק קצבת נכות על מנת להיות שותף להוצאות הרפואיות של ילדים אלו וכך מקל על משפחות רבות. קבלו את המדריך המקוצר על נכות ילדים.

 

אלו מחלות וליקויים מזכים בקצבת נכות של ילדים?

קצבת נכות ניתנת על סמך מסמכים רפואיים ובדיקות בוועדות של הביטוח הלאומי על מספר ליקויים. הוריהם של ילדים עם מחלות וליקויים שונים זכאים להגיש תביעת נכות. מדובר על ילדים הנמצאים בספקטרום האוטיסטי, מוגבלות שכלית התפתחותית, תסמונת דאון, תסמונת נדירה, שיתוק מוחין ובעיות גפיים, אפילפסיה, מחלות ניווניות פרוגרסיות, נצרכי דיאליזה, בעיות בדיבור, ליקויי שמיעה, ליקויי ראייה ועיוורים, סיסטיק פיברוזיס והסובלים מבעיות נשימתיות, מושתלים, הסובלים מבעיות הזנה, התנהגויות קשות, הלוקים בנפשם, חולי סרטן, מצונתרים בשלפוחית השתן או מנותחי סטומה, חולי סוכרת, הסובלים משברים פתולוגיים או דלקת כרונית בעצמות, ילדים המחוברים לעירויים, מי שזקוק להשגחה חלקית או מלאה, המאושפזים לאורך זמן ועוברים טיפולים רפואיים ממושכים, עיכוב התפתחותי ותלות בזולת עד גיל 3, תפקוד נמוך של פעוטות או דיסאוטונומיה משפחתית. לכך מתווספת תוספת קצבה לילד מונשם.

 

קצבה עבור סיעוד ילדים

ניתן אף להגיש לביטוח הלאומי תביעות סיעוד ולקבל קצבת סיעוד לילדים. קצבת הסיעוד אינה רק נחלתם של קשישים, היא גם מבטחת אנשים בכל גיל שלא יכולים לבצע פעולות יום יומיות ותלויים בעזרה, לפיכך גם ילדים זכאים לקצבת סיעוד. יש לעבור מבחן תפקודי שיתקיימו בו לפחות 3 אלמנטים של חוסר תפקוד. המבחן בודק התלבשות והתפשטות, חוסר יכולת לשכב, לקום ולשבת, חוסר יכולת להתרחץ לבד, אי שליטה על הסוגרים, אי יכולת לאכול ולשתות לבד והתניידות באופן עצמאי. אצל מבוגרים נבדקת גם היכולת הקוגניטיבית במחלות כמו אלצהיימר ודמנציה.

 

פטור מתשלום מס הכנסה

הורים לילדים עם מחלות כמו פיגור שכלי, שיתוק או עיוורון יקבלו 2 נקודות זיכוי על כל ילד נכה גם אם הילד עבר את גיל 18 וגם אם הוא ילד של בן או בת הזוג. מתחת לגיל 18 ניתן לקבל פטור ממס הכנסה בנקודות זיכוי על ילד שנמצא במסגרת של חינוך מיוחד וילד שמקבל קצבת נכות מהביטוח הלאומי. אחרי גיל 18 ההורים יקבלו פטור במידה והילד שבחזקתם אינו יכול לעבוד וקיבל אי כושר השתכרות של יותר מ-74% גם אם הוא נשוי לבת זוג נכה.

 

פטור מתשלום קופת חולים

לילדים המקבלים קצבת נכות ניתנת הטבה הפוטרת את הוריהם מלשלם עבורם דמי קופת חולים ומהשתתפות עצמית על שירותים רבים. עד גיל 3 הילדים אף זכאים למעונות יום שיקומיים או לסיוע במוסד הלימודי ולהסעות עם מלווה. לסיכום, אל תוותרו על הזכויות שלכם כהורים לילדים נכים ובדקו את המגיע לכם.

נכות ילדים

אולי תאהבו גם את

מתי צריך לפנות לעו"ד קריפטו?

בעולם של מטבעות קריפטוגרפיים המתפתח במהירות, ההבנה מתי לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה הופכת חשובה יותר ויותר. קריפטו, מטבע דיגיטלי או וירטואלי המשתמש בהצפנה

קראו עוד »
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו

מטבעות קריפטו הופיעו ככוח משבש בנוף הפיננסי העולמי, המציע עסקאות מבוזרות ומאובטחות ללא צורך במתווכים. ביטקוין, Ethereum ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים צברו פופולריות משמעותית, ומשכו משקיעים

קראו עוד »