חיפוש

השיפוץ שהפך לסיוט כך תתמודדו עם קבלן שיפוצים שלכם

קבלני שיפוצים הם לרוב אנשי מקצוע מעולים, אש יודעים ויכולים לבצע את העבודה שעבורה הם מקבלים תמורה על הצד הטוב ביותר. עם זאת, לא אחת קורה שקבלן שיפוצים מבטיח לבצע עבודה, ואיננו מבצע אותה במלואה או מבצע אותה בצורה מרושלת, שלעיתים גורמת יותר נזק מאשר תועלת. במקרים ממש קיצוניים, קבלן השיפוצים איננו מבצע את העבודה כלל ועיקר, למרות שקיבל מקדמה תמורת הביצוע. בשורות להלן ננסה לתת מספר עצות לבחירת קבלן שיפוצים איכותי, שיעמוד בהתחייבויות ויבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. איך בוחרים קבלן שיפוצים? כיצד ניתן להבטיח בצורה הטובה ביותר את ביצוע העבודה? להלן התשובות.

קבלן שיפוצים לפני בית

איך בוחרים קבלן שיפוצים

על מנת להיות בטוחים שקבלן השיפוצים שאתן בוחרים אכן יהיה בעל המקצוע המתאים ביותר, חשוב לנקוט בכמה אמצעי זהירות. בראש וראשונה, ובתנאי שהדבר אכן אפשרי, כדאי לבקש המלצות על קבלן שיפוצים מחברים, קולגות, קרובי משפחה ואנשים אחרים שדעתם חשובה לכם ובעיקר אמינה. לעיתים מזומנות, הפתרון לכל הבעיות נמצא ממש מתחת לאף – אז למה לא לנצל אותו? אם אין לאף אחד מהמכרים שלכם בעל מקצוע שהם מכירים, כדאי לחפש באינדקסים, או באתרים איכותיים העוסקים בשיפוצים.

משכבר בחרתם בעל מקצוע, כדאי לבצע חיפוש קצר במנועי החיפוש או בפורומים העוסקים בתחום. לעיתים קרובות מתברר כי קבלני שיפוצים שעל פניו נראים איכותיים, זוכים לביקורות שליליות בכמויות כאלה, המטילות ספק ביכולות שלהם. אמנם לא מדובר באמת המידה היחידה, אבל כדאי בהחלט להתייחס לביקורות הללו.

בנוסף לכל הבדיקות, כדאי גם לבדוק אם הקבלן הזה רשום בפנקס הקבלנים אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי. מדובר בבדיקה פשוטה יחסית, המבטיחה לכל הפחות מינימום של ביטחון. הרישום בפנקס הקבלנים מתבצע רק לאחר שהקבלן הוכיח את המקצועיות שלו, מה שמבטיח לפחות שלא מדובר בחובבן.

רוצים לדעת כמה עולה שיפוץ מטבח? לקבלת המידע לחצו פה.

איך להבטיח את ביצוע העבודה

משנבחר קבלן, כדאי לבקש הצעת מחיר מסודרת וחתומה. בהמשך התהליך כדאי לחתום על חוזה מחייב, הכולל גם סנקציות כספיות בעקבות אי עמידה בזמנים. בנוסף, החוזה כאמור יתנה קבלת מזומנים בביצוע העבודה. בכל מקרה, אין לתת מקדמה לקבלן, ובוודאי לא בסכומים משמעותיים, בהעדר תמורה. זאת ועוד – כל תשלום יינתן כנגד חשבונית, שמבחינה חוקית מאפשרת להגיש תביעה כנגד בעל המקצוע בעת הצורך. כל אחד מהתשלומים יותנה בהשלמת חלק מהעבודה, בדיוק כפי שנוהגים הבנקים כלפי בעל נכס הלוקח משכנתא לבנייה או לשיפוצים.

אם מדובר בשיפוצים גדולים הכוללים עבודות של קבלנים חיצוניים שונים, חשוב לבחור קבלן שמסוגל להוציא לפועל את הפרויקט בשלמותו. לשם כך נדרשים קבלני שיפוצים מנוסים ובעלי מוניטין, גם אם הסכומים שידרוש יהיו גבוהים מעט מהסכום שעשוי לדרוש קבלן בלתי מוכר ולא רשום.

בחירת קבלן מנוסה ובדיקה יסודית שלו יבטיחו במידה רבה את הביצוע של השיפוצים על הצד הטוב ביותר. מעקב אחרי הביצוע והתניית התשלומים בהשלמת התחייבויות, יסגרו את המעגל ויבטיחו שהשיפוצים יתבצעו בשלמותם, במהירות הרבה ביותר האפשרית.

אולי תאהבו גם את

שבירת קירות
כמה עולה שיפוץ מטבח?

מתכננים לשפץ את המטבח שלכם וחוששים מנושא העלות? ובכן, אספנו בעבורכם את המידע החשוב ביותר כך שתוכלו להיערך מראש לאחד הפרויקטים המורכבים ביותר בענף השיפוצים.

קראו עוד »