המהות של רפורמת דיני חדלות פירעון

רפורמת דיני חדלות פירעון מבטלת את פקודת פשיטת הרגל ויוצרת הליך חדש, שבו הדגש הוא על צמצום בירוקרטיה.

בנוסף, המהות של החוק באה לידי ביטוי בניסיון לשקם כלכלית את החייב, להגדיל את שיעור החוב שייפרע לנושים ולהגביר את הוודאות והיציבות של הדין

רפורמת דיני חדלות פירעון היא מהלך חשוב מאוד שנכנס לתוקף לפני מספר שנים ומאז השפיע משמעותית על אנשים פרטיים, בעלי עסקים, חברות ותאגידים.

 

מה המטרות של רפורמת דיני חדלות פירעון ?

בראש ובראשונה, המטרה של רפורמת דיני חדלות פירעון היא למעשה להחליף את פקודת פשיטת הרגל. בהקשר הזה, רפורמת דיני חדלות פירעון מנסה לקצר בירוקרטיה ולצמצם אותה עד כמה שאפשר.

בטווח הקצר, המשמעות היא קיצור משך הזמן שעובר מרגע ההתחלה של הליך חדלות פירעון ועד שהנישום והנושים חוזרים לשגרה. בטווח הארוך, זה מגביר את הוודאות והיציבות של הדין ואף מחזיר את האמון של האזרחים במערכת. אז מבחינה משפטית, רפורמת דיני חדלות פירעון היא חלק חשוב בהיערכות של המדינה וגופי המיסוי והגבייה אל המאה ה-21.

 

איך באה לידי ביטוי המהות של רפורמת דיני חדלות פירעון?

המהות של רפורמת דיני חדלות פירעון באה לידי ביטוי במספר מישורים. ראשית, ההליך החדש שם דגש על ניסיון לשקם כלכלית את החייב. בעוד בפשיטת רגל קלאסית המטרה העיקרית הייתה לנסות להשיג כמה שיותר כספים כדי להחזיר אותם אל הנושים, כאן יוצאים מתוך נקודת הנחה שחשוב לשמור על הנישום במצב של יציבות כלכלית מסוימת. לכן, רפורמת דיני חדלות פירעון מנסה לאפשר לו להשתקם כלכלית גם אחרי משברים גדולים.

במקביל, רפורמת דיני חדלות פירעון מאפשרת להגדיל את שיעור החוב שייפרע לנושים. מהבחינה הזו, רפורמת דיני חדלות פירעון למעשה משלבת בין האינטרסים הסותרים לכאורה של הנושים והנישום. בפועל, המהות של רפורמת דיני חדלות פירעון היא לייצג את האינטרס של המדינה בתור הגורם שאמור לאזן ביניהם.

 

איך נהנים מרפורמת חדלות פירעון?

רפורמת חדלות פירעון יכולה לסייע לאנשים פרטיים, בעלי עסקים, חברות ותאגידים. אבל בשביל לנצל את הזכויות הקבועות בחוק ואת היתרונות של הרפורמה, צריך לערב עורך דין חדלות פירעון שמכיר את הנושא ובקיא בו. בזכות הידע של עורך הדין, אפשר לרכז את כל השאלות תחת קורת גג אחת ולקצר את הזמן שעובר מרגע תחילת התהליך ועד לסיומו.

 

החשיבות של בחירת עורך דין מקצועי

האופן שבו בוחרים עורך דין משפיעה באופן מיידי, מהיר ורחב על היכולת ליהנות מהיתרונות של רפורמת דיני חדלות פירעון. גם אצל הנישום וגם אצל הנושים, מאוד חשוב שיהיה עורך דין ותיק ואמין שמכיר את הנושא מקרוב. על בסיס הידע הזה, ניתן לנצל את הפירות של רפורמת דיני חדלות פירעון.

 

ציוד משפטי

אולי תאהבו גם את

האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו

מטבעות קריפטו הופיעו ככוח משבש בנוף הפיננסי העולמי, המציע עסקאות מבוזרות ומאובטחות ללא צורך במתווכים. ביטקוין, Ethereum ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים צברו פופולריות משמעותית, ומשכו משקיעים

קראו עוד »
עבירות תנועה
התליית רישיון נהיגה

נהיגה על הכביש דורשת אחריות רבה, שכן כל טעות ולו הקטנה ביותר עלולה להיגמר בקיפוח חיים של חפים מפשע. אי לכך ישנם מצבים בהם הרישיון

קראו עוד »
תביעות סיעוד
נכות ילדים – מדריך מקוצר

נכות של ילדים כרוכה בטיפול מסיבי ובהוצאות רפואיות רבות במיוחד שמדובר על ליקויים קשים. הביטוח הלאומי מעניק קצבת נכות על מנת להיות שותף להוצאות הרפואיות

קראו עוד »