חיפוש

3 דברים שישמרו על הבית שלכם כשר למהדרין

לבית יש משמעות רבה ביהדות. הבית הוא המקור למצוות רבות – ואפילו, לרוב המצוות. אכילת מזון כשר, הקמת משפחה וקיום הלכות של יום חול וחג, כל אלו תופסים מקום מרכזי מאוד בחיים היהודים, ודרכם ניתן לשמר ולהפציץ את האור של הקב"ה על חיינו וחיי הסובבים שלנו. 

קיימות דרכים וחפצים מסוימים שיעזרו לכם לשמור על הבית שלכם כשר למהדרין. חפצים, אשר מהותם יהודית, והם קשורים קשרי עבותות במסורת של אבות אבותינו ובמצוות שהביאה לנו התורה הקדושה. קראו את המאמר הבא על מנת לגלות מהם אותם דברים נפלאים, שכל משפחה יהודית צריכה להחזיק אצלה בבית.

 

"ארון הספרים היהודי" – לא רק ביטוי!

היהודים הם עם הספר – ולראייה, הביטוי "ארון הספרים היהודי", אותה רשימה מופלאה של קלאסיקות נהדרות שעיצבו את הלכות הדת היהודית. התלמוד, שולחן ערוך, מדרש רבה, ספרות תורנית, ספרות מוסר, פירושי רש"י, ועוד ועוד אלפי יצירות נפלאות, המגיעות ממיטב המוחות שחננו את כדור הארץ.

על מנת להחזיק את כל היצירות האלו (או לפחות חלקן, במידה ואתם לא גרים בטירה בעלת ספריית-ענק) אתם חייבים ארון ספרים, ארון קודש. זהו פריט חובה לכל משפחה דתית. אנחנו ממליצים על ארון מעץ מלא, שבו יוכלו הספרים לנוח בכבוד. יש המון חנויות שמוכרות ארונות מעוצבים כאלו – הנודעות בשם "ספריות קודש". בין הספרים, ניתן לשים חפצים כמו נרות, מנורות, חפצי אמנות יודאיקה וכו'.

 

מיטה יהודית כשרה למהדרין – לישון שינה עמוקה וקדושה

שינה טובה היא עניין הכרחי לשלום הבית. ברם, קיימות הלכות מסוימות הקשורות לשינה ולחפצים המשמשים לשינה. מיטה יהודית וכשרה (כן, יש דבר כזה) תענה על כל צרכי המצוות הקשורות בשינה.

מיטה כשרה, למעשה, מורכבת משתי מיטות בעלות מזרונים נפרדים, אותם ניתן להפריד ולהצמיד בהתאם להלכות הנידה. ניתן להרחיק ולהצמיד את שתי המיטות בקלות. בזמן החיבור, המיטה נראית כמו מיטה זוגית לחלוטין. כמה יפה, כמה פשוט. אנחנו ממליצים על מיטה יהודית מעץ מלא. באופן כללי – לרהיטים מעץ מקנים תחושה של כבוד והדר לבית, מבלי להיות מנקרי עיניים.

 

כיור כשר – כי טובים השניים מן האחד

לא משנה לאיזה זרם אתם משתייכים, כיור כשר, המורכב למעשה משני כיורים נפרדים (אחד לבשר ואחד לחלב) הוא חובה על מנת לשמור על כשרות. קשה מאוד (עד כדי בלתי אפשרי) לשמור על כשרות ללא כיור כשר מפוצל.

הטיפ שלנו: במידה ואתם חדשים בכל הקשור למטבח כשר, תסמנו לכם את הכיורים על מנת שאתם אם הילדים שלכם לא יתבלבלו, והכלים לא יגיעו לכיור הלא מתאים. שימו מגבת אדומה על הכיור שנועד לבשר, ומגבת כחולה על הכיור שנועד לכלים בהם נעשה שימוש במוצרי חלב. כמו כן, רצוי מאוד להקצות ארונות מטבח נפרדים לכלים השונים.

3 דברים שישמרו על הבית שלכם כשר למהדרין

אולי תאהבו גם את

הגברת לחץ המים
הגברת לחץ מים 

לחץ מים הוא מה שמאפשר לנו מקלחות ארוכות ומפנקות, וגם את הקלות והיעילות בסילוק של שאריות מצלחות וכוסות מלוכלכות. לחץ זה נקבע על ידי שורה

קראו עוד »