חיפוש

4 הסעיפים החשובים ביותר בכל חוזה שכירות לדירה

החלטתם להשכיר את הדירה שלכם? שיהיה במזל טוב!
אתם בטח נרגשים ורק רוצים לסיים עם הליך החוזה כדי להיות בטוחים שהעסקה סגורה.
אבל כדאי שתעצרו לרגע. לפני שתמסרו לדיירים החדשים את חוזה השכירות שלכם, כדאי שתדעו שיש סעיפים שחשוב מאוד לשים לב אליהם בכל חוזה.
אתם לא בטוחים במה מדובר? אז כדאי שתקראו בעיון את השורות הבאות, בהן נפרט עבורכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת על 4  הסעיפים החשובים ביותר בכל חוזה שכירות.

 

 1. סעיף התשלומים

בנוסף לגובה שכר הדירה שמצוין בחוזה השכירות, אתם צריכים לשים לב שמופיע בחוזה סעיף שמפרט את התשלומים האחרים שחלים על השוכר. מדובר בתשלומים בתחומים הבאים:

 • חשמל
 • מים
 • ארנונה
 • דמי ועד בית
 • גז ועוד

חשוב מאוד לשים לב לסעיף זה מכיוון שלעיתים ישנם מקרים שבהם שוכר אינו משלם את התשלומים הללו מסיבות שונות. סעיף זה עשוי להגן עליכם במצב שכזה ולחייב את השוכר לשלם.

 

 1. סעיף הביטחונות

גם אם אתם בטוחים שהשוכר שניצב מולכם הוא אדם מסודר שישלם לכם את שכר הדירה מידי חודש, אתם עדיין צריכים לבטח את עצמכם ככל הניתן. אתם יכולים לעשות זאת באמצעות סעיף הביטחונות ובו אתם יכולים לציין את הדרך המתאימה לכם לבטח את עצמכם. להלן הדרכים המקובלות שאתם יכולים לבחור בהם:

 • ערבות בנקאית
 • שטר ביטחון עם חתימה של ערים
 • מסירת סכום מזומן כפיקדון בחתימת החוזה

 

סעיף זה עשוי להיות קצת מורכב. לכן, אם אתם מרגישים מבולבלים או שיש לכם צורך להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום זה, כדאי שתיכנסו ללינק הבא: https://yonilevy.co.il.

 

 1. סעיף ביטוח הדירה

לסעיף זה יש חשיבות גדולה מאוד. קניתם את הדירה במיטב כספכם ואתם רוצים להיות בטוחים שהיא תחזור אליכם כפי שמסרתם אותה. לכן, מומלץ להוסיף סעיף שמחייב את השוכר לבטח את הדירה. מומלץ לחייב את השוכר בתשלום על ביטוח מבנה ולאפשר לו לבחור אם הוא מעוניין להרחיב את הביטוח ולהוסיף גם ביטוח תכולה. במידה ומדובר בדירה מרוהטת, ייתכן וכדאי לכם לחייב את הדייר גם על ביטוח תכולה, כדי שתוכלו להיות רגועים שיש לכם גב על כל מקרה.

 

 1. סעיף הנוגע לסיום מוקדם של השכירות

סעיף זה קובע באילו תנאים ניתן לסיים את החוזה לפני המועד המקורי. בסעיף זה חשוב לציין כמה זמן מראש השוכר או המשכיר יכול להודיע על סיום חוזה ומהו האופן שבו ההודעה תוגש (למשל, הודעה בכתב או בעל פה).
בסעיף זה ניתן לחייב את השוכר למצוא דיירים חדשים במידה והוא מסיים את החוזה לפני המועד המקורי. עניין זה יכול להקל עליכם בהליך החיפוש אחר דיירים חדשים.

PhotoMIX-Company / Pixabay

אולי תאהבו גם את

מתי צריך לפנות לעו"ד קריפטו?

בעולם של מטבעות קריפטוגרפיים המתפתח במהירות, ההבנה מתי לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה הופכת חשובה יותר ויותר. קריפטו, מטבע דיגיטלי או וירטואלי המשתמש בהצפנה

קראו עוד »
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו

מטבעות קריפטו הופיעו ככוח משבש בנוף הפיננסי העולמי, המציע עסקאות מבוזרות ומאובטחות ללא צורך במתווכים. ביטקוין, Ethereum ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים צברו פופולריות משמעותית, ומשכו משקיעים

קראו עוד »