חיפוש

4 מצבים בהם תצטרכו עורך דין צבאי

המערכת הצבאית הינה מהנוקשות והמקובעות ביותר בישראל. לעיתים, כשנוקטים בצעדים מסוימים, המערכת מתגוננת ואינה מכילה את הצעד שנעשה. בין אם זו עריקות, נפקדות, פטור ממילואים וכיו"ב – המערכת הצבאית בברירת המחדל שלה יוצאת בכל הכוח כנגד החייל הפשוט, שמצידו צריך למצוא דרך להשמיע את קולו. במאמר הבא, נציג ארבעה מצבים שבהם תצטרכו להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי. תחתמו על ציוד – יוצאים לדרך.

 

עריקות ונפקדות

עריקות הינה היעדרות ללא אישור ממסגרת צבאית – בין אם בשירות סדיר או שירות מילואים. הסיבות הרווחות לעריקות הינן קשיים נפשיים/כלכליים, יחס פוגעני במהלך השירות, קשיים אידיאולוגיים ובעיות בריאותיות של אחד מבני המשפחה.

חשוב להבדיל בין עריקות לבין נפקדות – עריקות הינה מצב שבו החייל נעדר מעל ל-21 ימים מן המערכת. עד 21 יום הוא נחשב כנפקד. ולמרות שהיעדרות מהשירות הצבאי מעל 21 יום נחשבת לעריקות, משפט על עריקות קורה רק לאחר 45 ימי נפקדות.

במקרים של עריקות ונפקדות, חשוב להיעזר בעו"ד צבאי – שיוכל להקל לכם על העונש בהינתן סיבה מספקת. עו"ד מירי יעקב גביש הינה עורכת דין מנוסה שראתה אלפי מקרים של עריקות ונפקדות בקריירה הארוכה שלה, והיא תשמח לשמוע אתכם.

 

חקירת מצ"ח

מעבר למערכת המשפט האזרחית, ישנה מערכת משפט נוספת – מערכת המשפט הצבאית. כל עבירה המתרחשת ע"י חיילים בשירות הסדיר, בשירות קבע או אזרחים המשרתים בשירות הצבא מובאת לידי בית משפט צבאי. ובכל מקרה ששמכם יהיה מעורב בו, ואם יהיה צורך בכך – תגיעו למצ"ח, משטרה צבאית חוקרת.

זוהי אינה סיטואציה רגילה, והיא יכולה להיות לעיתים מלחיצה ומפחידה. בכדי לעשות את המיטב ולעבור את החקירה באופן הרצוי, כדאי להיוועץ עם עורך דין צבאי מנוסה. בהנחה וידכם אינה משגת, מומלץ ליצור קשר טלפוני עם הסנגוריה הצבאית להתייעצות לקראת המהלכים הבאים.

 

פטור ממילואים

לאחר סיום השירות הסדיר/קבע, מגיעה תקופת המילואים. אך כאשר אנו יוצאים לאזרחות, אנו מתחייבים להמון דברים, והחיים משתנים באופן מוחלט. בין הקמת משפחה ללימודים, בין העבודה והמשכנתא – שירות מילואים יכול להפתיע, ולא תמיד לטובה.

רבות הסיבות לבקשות פטור ממילואים, והמוכרות ביותר הינן מסיבות דתיות, נישואין או סיבות רפואיות/נפשיות. בשביל פטור משירות מילואים, כדאי לקבל עזרה מקצועית מעורכי דין צבאיים שמכירים את המערכת מבפנים, ויודעים לבחור את המילים הנכונות לקראת הוצאת הפטור המיוחל.

 

לסיכום

עורכי דין צבאיים מסוגלים להוציא אתכם ממצבים שנראים בהתחלה אבודים לחלוטין. מהסתבכות בפרשיות צבאיות, דרך היעדרות ממושכת מהשירות הצבאי ועד לפטור מלא משירות המילואים. בכל צרה שלא תבוא, חשוב למצוא עו"ד צבאי מנוסה ומקצועי, בעל ותק והמלצות רבות – שתוכלו להיות רגועים ולדעת שאתם בידיים הכי טובות שיש, גם כאשר המצב נראה בכי רע.

עורך דין צבאי

אולי תאהבו גם את

מתי צריך לפנות לעו"ד קריפטו?

בעולם של מטבעות קריפטוגרפיים המתפתח במהירות, ההבנה מתי לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה הופכת חשובה יותר ויותר. קריפטו, מטבע דיגיטלי או וירטואלי המשתמש בהצפנה

קראו עוד »
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו

מטבעות קריפטו הופיעו ככוח משבש בנוף הפיננסי העולמי, המציע עסקאות מבוזרות ומאובטחות ללא צורך במתווכים. ביטקוין, Ethereum ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים צברו פופולריות משמעותית, ומשכו משקיעים

קראו עוד »