חיפוש

4 מקרים בהם תצטרכו עו"ד נוטריון

נוטריון הוא עורך דין שמחזיק בהכשרה נוספת. ההכשרה הזו נוגעת בעיקר למסמכים משפטיים והאמינות שלהם. המקרים שבה נהיה זקוקים לנוטריון הם מגוונים, אך חשוב לדעת שבאותם מקרים הנוטריון הוא הדבר הכי חשוב. בלעדיו, לא תוכלו להציג לפני הערכאות המשפטיות את המסמכים הנדרשים. כאן נספר לכם על מספר מקרים שכיחים שבהם תהיו זקוקים לנוטריון.

 

תרגום של מסמך

המקרה הכי רווח שבו נזדקק לשירות של עוד נוטריון הוא בתרגום של מסמכים. בית משפט רשאי לדון רק במסמכים שכתובים בשפה המקומית כך שכל הצדדים במשפט יוכלו להבין בדיוק מה כתוב. ברגע שאתם רוצים להציג מסמך שכתוב בשפה זרה, עליכם לתרגם אותו.

הבעיה היא שקיימת סכנה שבעת התרגום המשמעות המקורית של המסמך תשתנה. פה בדיוק נכנס התפקיד של הנוטריון. החתימה שלו מהווה אישור שהתרגום של המסמך נעשה כדין, ושבית המשפט יכול מעתה והלאה להתייחס אל המסמך המתורגם כמו למקורי.

תרגום של מסמך

פתיחת עסק בחו"ל

מקרה נוסף שבו תהיו זקוקים לנוטריון הוא בעת פתיחה של עסק בחו"ל. בין אם מדובר על סניף נוסף לעסק קיים ובין אם אתם רוצים לפתוח עסק חדש, אתם הולכים להתמודד מול הרבה מאוד בירוקרטיה.

חלק ניכר מאותה בירוקרטיה ידרוש מכם להציג מסמכים שהמקור שלהם הוא בישראל, אך כמובן שלא תוכלו להציג אותם בעברית. עליכם לתרגם את אותם מסמכים, כאשר כפי שהסברנו לכם כאן, התרגום הזה חייב לעבור אישור של נוטריון, על מנת שהרשויות השונות במדינה הזרה תוכלנה להתייחס אליו.

 

צוואה

מקרה נוסף שבו נהיה זקוקים לשירותיו של הנוטריון הוא בעת הצגה של צוואה בבית משפט. הצוואה היא מסמך משפטי שאותו כותב אדם המעוניין להחליט מראש על הדרך בה יחולק רכושו לאחר מותו. כדי לממש את הצוואה יש להוכיח בפני בית המשפט את האמינות שלה. אם הצוואה כתובה בשפה זרה יש צורך לתרגם אותה, וגם על התרגום עליכם להציג אישור נוטריוני שיאפשר לדון עליו.

צוואה

הוצאת דרכון זר

ישראלים רבים מוציאים דרכון זר על בסיס הוכחת אזרחות של אבות המשפחה. במקרים הללו אין מנוס מתרגום של מסמכים רבים שיוכיחו את הטענות שלכם, ויאפשרו למדינה הזרה להכיר בכם כמי שזכאים לקבל את הדרכון שלה. אמנם המסמכים המתורגמים יוגשו למשרד הפנים של אותה מדינה, אבל חתימת הנוטריון היא קריטית כדי שהרשויות באותה מדינה יוכל לדון על המסמכים שלכם.

 

לסיכום

נוטריון הוא עורך דין וותיק שמחזיק ברישיון נוסף. השירות שהנוטריון נותן לנו קשור בדרך כלל למסמכים משפטיים. בבית משפט לא מספיק להציג מסמך אלא צריך גם להוכיח את המקוריות והאמינות שלו. כמובן שמי שנוגע בדבר לא יכול להצהיר על כך, ופה בדיוק נכנס הנוטריון. חתימת הנוטריון מהווה אישור לבית המשפט שמדובר על מסמך אמין שניתן לדון עליו גם אם הוא מתורגם.

עו"ד נוטריון

אולי תאהבו גם את

מתי צריך לפנות לעו"ד קריפטו?

בעולם של מטבעות קריפטוגרפיים המתפתח במהירות, ההבנה מתי לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה הופכת חשובה יותר ויותר. קריפטו, מטבע דיגיטלי או וירטואלי המשתמש בהצפנה

קראו עוד »
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו
האתגרים המשפטיים של מטבעות קריפטו

מטבעות קריפטו הופיעו ככוח משבש בנוף הפיננסי העולמי, המציע עסקאות מבוזרות ומאובטחות ללא צורך במתווכים. ביטקוין, Ethereum ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים צברו פופולריות משמעותית, ומשכו משקיעים

קראו עוד »