חיפוש

ליטוש יהלומים

ליטוש יהלומים הוא למעשה חיתוך היהלומים על פי אמות מידה שונות שנקבעו על ידי בעלי המקצוע, שבצעו הערכה של היהלום ואמדן של העלאת הערך שלו. העלאת הערך כאמור מתבצעת אך ורק באמצעות הליטוש, המתאים את היהלום לגדלים מסוימים, עבור תכשיטים שונים כדוגמת טבעות נישואין או שרשראות ועגילים. מהו בעצם יהלום, ומדוע הוא נדרש לעבור תהליך של ליטוש יהלומים? כיצד מתבצע תהליך ליטוש יהלומים, וכיצד נבחנת איכות הליטוש? היכן ניתן לרכוש טבעות אירוסין המכילות יהלומים אמיתיים, מלוטשים ומותאמים באופן אופטימלי לתכשיטים שעליהם הם מודבקים? כל התשובות בהמשך המאמר

ליטוש מקצועי

יהלום – מה זה בעצם

ההגדרה הבסיסית ושטובה ביותר של יהלום, היה שהיהלום הוא מינרל קשה, העשוי מפחמן נקי. למעשה, היהלום הוא המינרל הקשה והמבריק ביותר (דרגת הקשי שלו היא הגבוהה ביותר בטבע), , שנוצר לפני אלפים רבים של שנים, בתהליכים מורכבים שלא כאן המקום לפרט אותם במלואם או בחלקם. מצאת יהלומים מתבצעת באמצעות כרייה, שיטה דומה במובנים רבים לשיטה שבה מתבצע חיפוש הזהב. מכרות יהלומים איכותיות עשויות להכיל יהלומים בשווי עשרת מיליוני דולרים ואפילו יותר.

היהלומים משמשים למגוון צרכים. בראש וראשונה, משתמשים ביהלומים ליצירת תכשיטים, הן כתכשיטים בפני עצמם והן בחלק מתכשיט, כדוגמת טבעות אירוסין של דיימונד פקטורי המורכבות מטבעת זהב איכותית, שמורכב עליה יהלום אמיתי. בשנים האחרונות הוחל בייצור יהלומים מזויפים ממגוון חומרים ובראשם הקוורץ, ואולם ההבדלים בין היהלום הטבעי ליהלום מעבדה הם כה גדולים, עד שקל יחסית לעלות על התרמית.

ליטוש יהלום ומדידת הערך של יהלום

ליטוש יהלומים הוא בעצם השלב היחיד שבו יש התערבות אנושית בגודל היהלום ובמבנה והצורה שלו. לפני כארבעים שנה, נחשבה מדינת ישראל למעצמה בתחום ליטוש היהלומים, שנחשב בזמנו למקצוע איכותי ומשתלם מאד. ואולם עם הזמן השתלטו בעלי מקצוע זרים על התחום, בעיקר בהודו, ומרבית העבודה מופנית כיום אליהם. זאת, בגלל המחיר הזול יחסית שהם גובים תמורת העבודה. מי שלימד' אותם את רזי המקצוע היו בעלי מקצוע ישראלים, קצרי רואי שלא הבינו לאן נושבת הרוח.

המלטש מנסר את היהלום באמצעים שונים, בעיקר חיתוך בלייזר, כיון שבשיטה הזאת היהלום כמעט ולא מאבד ממשקלו. לאחר החיתוך הזהיר, שהתבצע על פי הוראות שניתנו מראש על ידי בעל מקצוע אחראי, מקבל היהלום את צורתו הסופית ואיתה את המחיר הראוי שיש לגבות עבורו. טבעות אירוסין מכילות, כפי שכבר הוזכר, יהלומים מלוטשים ולא שום סוג אחר של יהלום מעבדה או יהלום סינתטי אחר. יהלומים אמיתיים מלוטשים היטב, הם מטבע הדברים יקרים במאות ואפילו אלפי אחוזים יותר מיהלומי מעבדה.

אם יש לך עניין ברכישת טבעת אירוסים איכותית ויקרתית זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבכ כעת ואנו נחזור אליך במהרה להמשך התהליך והתאמת התכשיט הנדרש, מתוך מספר טבעות יהלומים אפשריות.

אולי תאהבו גם את